Kryal Cube

Nový produkt

FDM stolní 3D tiskárna vhodná pro pokročilejší tiskaře. Díky vyhřívané podložce můžete tisknout z celé řady materiálů ABS, PLA, PET, Laywood, ASA, PVA, HIPS...

Více informací

K dodání do 14 dnů

29 999 Kč s DPH

24 793 Kč bez DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Konstrukce Robustní rám z hliníkových profilů, vnější rozměry 400x400x400mm
Kinematika CoreXY s řemenem H-BOT
Tiskový prostor 200 x 200 x 200 mm s vyhřívanou podložkou
Podporované materiály ABS, PLA, PET, Laywood, ASA, PVA, HIPS
Hotend Celokovový s výměnnou tryskou (průměr 0,2 – 0,4 – 0,6 mm) pro 1,75 mm tiskovou strunu (filament)
Elektronika Arduino MEGA2560 + RAMPS 1.4 + grafický displej 128×64 bodů
Motory Krokové 3x SX17-1005 a 1x SX17-0503 s drivery DRV8825 (32 mezikroků, tj. 6400 kroků/ot.)
Mechanické části Lineární ložiska LM8UU a LM12UU, nerezové pojezdové tyče, řemeny a řemeničky GT2
Zdroj Průmyslový 12 V / 240 W s CE certifikací.

  • Pevná rámová konstrukce z hliníkových profilů fixovaná ve všech směrech, která výrazně snižuje vibrace a nežádoucí průhyby a následnou deformaci tištěného objektu. Snadno se přenášení (pro časté přenášení lze snadno přimontovat držadla).
  • Stolek držící tištěný předmět se pohybuje pouze svisle. Nehrozí tak utržení tištěného předmětu vlivem odstředivých sil během tisku. Stolek je v ose Z poháněn jediným motorem, na rozdíl od klasického řešení se dvěma motory nehrozí rozsynchronizování jejich pohybu a následná deformace tištěného předmětu.
  • Provedení H-bot – motory os X a Y mají přímou mechanickou vazbu (pohání jediný společný řemen), oproti mechanicky oddělenému pohybu os hrozí menší riziko výpadnutí kroku motoru a deformace tištěného předmětu.
  • Jednotlivé stěny lze snadno zakrytovat a tím vytvořit uzavřenou tiskovou komoru pro udržování stálé teploty při tisku, což má výrazný vliv na kvalitu výtisků.
  • Tiskárna je připravena na doplnění druhého extruderu pro současný tisk dvou objektů, dvoubarevný tisk nebo tisk pomocného podpůrného materiálu. Stačí dokoupit druhou tiskovou hlavu, nasadit na tiskárnu a připojit do řídicí desky.
  • K tiskárně je možné objednat i tiskový server s kamerou, který umožní ovládat a monitorovat tisk přes počítačovou síť vzdáleně, případně odkudkoli přes internet. Kromě webového rozhraní lze využít i aplikace pro mobilní telefony a tablety (Android/iOs).
  • Navrženo, sestrojeno a odladěno v ČR. Mechanické díly pochází taktéž z ČR (plastové díly, pojezdové tyče, konstrukce rámu).
  • Stačí připravit podklady k tisku, nahrát na paměťovou kartu a v tiskárně jedním tlačítkem pustit tisk.