Workshopy pro začátečníky

makerslabworkshop

 

O 3D tisku se hodně mluví, ale málokdo ví co všechno je možné s ním dneska vytvořit, jaké jsou jeho přednosti a limity. V MakersLabu na workshopu se vše dozvíte.

Ukážeme vám také co všechno je možné si vytisknout. Dozvíte se k čemu je 3D tiskárna dobrá, jak se tiskne a z čeho. Kdy se to vyplatí. Doporučíme v čem začít modelovat své vlastní nápady.

3D tisk pro začátečníky” je cyklus workshopů určený všem, kteří nechtějí trávit týdny hledáním střípků informací po internetu, ale dávají přednost naučit se vše najednou od zkušených a nadšených tiskařů.

Co se naučíte? V prvním díle si představíme 3D tiskové technologie, podíváme se jak si obstarat 3D modely a ukážeme vám proces zpracování dat pro tisk. V druhém díle se ponoříme do přípravy modelů pro tisk a možností jeho nastavení např. podle toho z jakých materiálů tiskneme. Ukážeme si z jakých materiálů je možné tisknout, mrknem na jejich vlastnosti. Třetí díl je věnovaný úvodu do 3D modelování pro 3D tisk. Dozvíte se jaký software je vhodné použít pro návrh vašich designů. V posledním, čvtrtém, díle si vyzkoušíte tisk přímo ze svého počítače. Dáme vám praktické tipy a triky na co při tisknu dávat pozor a jaké nástroje je fajn mít po ruce. Povíme si taky jak se počítají ceny za tisk abyste si uměli spočítat kolik může stát vytištění libovolného modelu.

Chcete-li začít samostatně tisknout, neváhejte se přihlásit na některý z termínů. Termíny a bližší informace jsou k dispozici v událostech na facebooku.

Přihlášení

Tomáš Michálek
Follow

Tomáš Michálek

Co-founder at MakersLab
Věřím, že 3D tisk má před sebou ohromnou budoucnost. Vidím možnosti jeho využití v celé řadě oborů. Rád a rychle se učím novým věcem a baví mne předávat poznatky dalším lidem.
Tomáš Michálek
Follow

Latest posts by Tomáš Michálek (see all)